Ракета Electron, запущена в неділю на орбіту з сімома малими космічними апаратами, не змогла вийти на орбіту через неполадки в роботі другого ступеня носія, повідомила американська компанія-розробник Rocket Lab, пише Інтерфакс-України.

Відео, яке транслювалося з ракети, обірвалося через 5 хвилин 41 секунду після старту, коли вже працювала друга ступінь ракети-носія і вона перебувала на висоті 194,8 км.

За наявними даними, всі сім супутників мали впасти на Землю.

"Після успішного запуску в нас виникла проблема дорогою на орбіту, яка призвела до втрати ракети і, на жаль, корисного вантажу, - заявив Пітер Бек, засновник і генеральний директор компанії Rocket Lab. - Ми просимо пробачення у наших клієнтів, чиї супутники були на ракеті".

Він сказав, що причини аварії встановлюються.

Запуск двоступеневої ракети Electron з місією, що отримала назву Pics Or It Didn't Happen, був здійснений зі стартового майданчика компанії Rocket Lab на півострові Махія в Новій Зеландії о 21:19 UTC в суботу.

Ракета мала вивести на кругову навколоземну орбіту висотою 500 км супутник CE-SAT-IB компанії Canon Electronics Inc, призначений для тестування технології отримання зображень Землі з використанням ширококутних камер високої роздільної здатності, п'ять апаратів superdove дистанційного зондування Землі з новими системами для забезпечення кращої якості зображення компанії Planet Labs, а також супутник Faraday-1 6U британської компанії In-Space Missions.

Ракета Electron аерокосмічної компанії Rocket Lab може виводити на низьку опорну орбіту до 250 кг вантажу. Вартість запуску ракети становить від 4,9 до 6,6 млн доларів, що надзвичайно мало порівняно зі стартом ракет середнього і важкого класів. Таким чином Rocket Lab прагне зробити революцію на ринку ракетно-космічних послуг.

Загалом було здійснено 13 запусків ракети Electron, два з яких виявилися невдалими.

Раніше стало відомо, що орбіту Міжнародної космічної станції скоректували на 900 метрів, аби уникнути можливого зіткнення з космічним сміттям.