Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергія Козьяков та члени комісії Тарас Лукаш і Володимир Бутенко 13 березня відвідали ресторан в центрі Києва, який в цей час працював в режимі спецобслуговування через святкування там дня народження судді Окружного адміністративного суду Києва Євгенія Аблова.

Про це йдеться в репортажі Євгенії Моторевської для «Слідства. Інфо», передають Наші гроші.

В ресторані «vaBene», де святкував Аблов, повідомили, що закрита вечірка з фуршетом тут обійдеться у 100-110 тис грн.

Члени ВККС не можуть відвідувати спільні вечірки з суддями, професійність і доброчесність яких незабаром будуть оцінювати, бо це вважається конфліктом інтересів. Тим паче, що комісія скоро буде оцінювати самого Аблова та вирішити, чи бути йому суддею надалі.

В свою чергу Козяков стверджує , що отримав запрошення в ресторан на «неформальну дискусію» від шеф-редактора одного з профільних юридичних видань і в закладі з суддями Окружного адміністративного суду нібито не спілкувався і не знає, що робили в ресторані його колеги по ВККС.

«У мене там був інший захід. Таких заходів дуже багато — юридичні дискусії…», – заявив Козьяков.

Разом з тим на оприлюдненому відео Козьяков вітається на вході до ресторану з людиною, схожою на Аблова.

А член ВККС Тарас Лукаш сказав, що в ресторані того вечора мав зустріч з журналістами. При цьому «Слідство.Інфо» помітило його  на вході до ресторану з невеликим подарунковим пакетом.

Крім того, гостями вечірки Аблова були головний військовий прокурор Анатолій Матіос, судді Окружного адмінсуду Києва, а також керівники адмінсудів Одеси та Вінниці – Олег Глуханчук та Олександр Вільчинський відповідно. А також голова Київського апеляційного адміністративного суду Андрій Горяйнов та голова Касаційного адміністративного суду Михайло Смокович, суди яких переглядають рішення Аблова та його колег. Відвідали це свято і суддя Конституційного суду України Віктор Кривенко, нардеп «Опоблоку» Сергій Ківалов, який є однією з найвпливовіших персон у судовій системі.

Нині саме в Окружному адмінсуді Києва розглядається справа за позовом про відсутність з 24 жовтня 2018 року у Сергія Козьякова повноважень члена ВККС. Напередодні суд повідомив, що завершив підготовче провадження і засідання у справі по суті відбудеться 17 квітня 2019 р.

Євген Аблов нині займає посаду заступника цього окружного адмінсуду Києва. Він відомий як суддя, який 2013 року зобов’язав «Беркут» розігнати Майдан для встановлення новорічної ялинки, і це призвело до кривавого протистояння.

Аблов розглядає найрезонансніші справи в Окружному адмінсуді. Так, у липні 2017 колегія з Абловим відмовилася скасовувати рішення конкурсних торгів, по яких у лютому 2015 закуповувалися «рюкзаки Авакова». А восени 2017 трійка суддів на чолі з Абловим допомогла очільнику ДФС Роману Насірову перекласти відповідальність по справі Онищенка на місцеві ДПІ. Після останніх двох згаданих рішень судді його син Іван Аблов зареєстрував  Toyota Land Cruiser 200, а у червні 2017 – Porsche Panamera 2012 року випуску.

Також серед резонансних рішень Аблова – поновлення на посаді скандальної ректорки медуніверситету ім. Богомольця Катерини Амосової, зняття арешту з активів Одеського аеропорту, які заморозило НАБУ в рамках розслідування.