У РФ заявили, що перемовин лідерів України, Росії, Німеччини та Франції у "нормандському форматі" з нуля не буде, оскільки для їх відновлення потрібно попередні домовленості оформити документально.

Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв'ю "РБК".

На запитання, за яких умов можлива зустріч президента РФ Володимира Путіна і Президента України Володимира Зеленського, він відповів:

"Ми поки навіть не знаємо, яка політика буде у нового керівництва України в напрямку Мінських домовленостей і загалом на російському напрямку. Звідти лунають досить розмиті сигнали. Наприклад, що треба проводити референдум про те, чи відновлювати переговори з Росією".

"Я навіть не зрозумів, про які переговори йдеться, бо якщо брати Донбас, то переговори були в рамках контактної групи і "нормандського формату". Це не переговори з Росією", – заявив Лавров.

"Переговори в "нормандському форматі" президент Зеленський підтвердив. Нібито це вже зазначено, але незрозуміло, з яких позицій і на чому буде базуватися продовження роботи "нормандської четвірки". Якщо з чистого аркуша, то це не вийде", – сказав голова МЗС РФ.

Лавров пояснив, що за останні 4 роки в "нормандському форматі" чотири лідери досягли "конкретних домовленостей про розведення сил і засобів у трьох конкретних пілотних районах на лінії зіткнення і про оформлення процедури вступу в силу закону про особливий статус Донбасу у зв'язку з проведенням на цих територіях виборів".

"І те, й інше було предметом конкретних домовленостей лідерів. Вони доручили оформити ці домовленості на папері. Досі це не зроблено", – заявив Лавров.

"Тому, перед тим як вкотре збиратися в "нормандському форматі", треба як мінімум із повагою поставитися до цього форуму і оформити в юридичному сенсі те, про що домовлялися раніше", – сказав він.

Нагадаємо, що кум Путіна Медведчук засудив Зеленського через переговори з Росією.

Додамо, у Путіна відреагували на призначення Кучми та рішення Зеленського щодо Донбасу.