У Росії військовослужбовця Чорноморського флоту, який базується в окупованому Криму, і його цивільну дружину засудили на десяти і дев'ятьох років колонії відповідно, за "шпигунство" на користь України.

Про це повідомляє російська агенція ТАСС.

"28 лютого 2019-го Північно-Кавказьким окружним військовим судом визнані винними в скоєнні державної зради (ст. 275 КК Росії) у формі видачі державної таємниці громадянин РФ, військовослужбовець Чорноморського флоту майор Долгополов Д. А. і його співмешканка, громадянка РФ Сухоносова А. С. — у формі шпигунства", — йдеться в повідомленні.

Долгополова засудили до десяти років позбавлення волі у колонії суворого режиму, Сухоносову — до дев'ятьох років колонії загального режиму. У РФ стверджують, що чоловік працював на військову розвідку Міноборони України.

"Встановлено, що Сухоносова, будучи завербованою співробітником головного управління розвідки Міноборони України полковником Ігорем Клименком, залучила Долгополова до конфіденційної співпраці з українською спецслужбою за грошову винагороду", — пишуть в РФ.

У ФСБ вважають, що пара "збирала і передавала спецслужбі України відомості, які становлять державну таємницю, про діяльність частин і з'єднань Чорноморського флоту, витік яких міг завдати шкоди обороноздатності РФ".

Пару затримали у вересні 2018 року в Сімферополі.

Нагадаємо, що Росія звинуватила США в усіх бідах світу та назвала американців “божевільними”.

Як писав "Вголос", Росія звинуватила Норвегію у військовій діяльності.