За 6 місяців 2005 року в Рівненській області зареєстровано 22 іноземні інвестиції на загальну суму понад 3 млн.дол. Основна частина коштів спрямована на розвиток деревообробної промисловості, оптової торгівлі та транспорту, - повідомили з Рівненської ОДА .

На одного мешканця Рівненської області припадає лише 62 дол. іноземних інвестицій, середній показник по Україні становить 186 дол.

Обсяг інвестицій в основний капітал за рахунок усіх джерел фінансування склав за І квартал 2005 року 152,6 млн.грн., це на 65 % менше рівня відповідного періоду 2004 року.
Основною причиною є зменшення більше, ніж у 10 разів обсягів інвестицій в основний капітал по ВП „Рівненська АЕС” у зв’язку із завершенням у 2004 році будівництва четвертого енергоблоку.

Другою причиною є зменшення обсягів інвестицій у скловиробництво області. Адже саме на початку минулого року було введено в експлуатацію другу чергу склозаводу ЗАТ “Консюмерс-Скло-Зоря”, на що використано 20 млн.дол. кредитів Європейського банку реконструкції та розвитку.

Досі Кабінетом Міністрів України не затверджено переліки об’єктів, будівництво яких передбачається за рахунок інвестиційних субвенцій з Державного бюджету, що ставить під загрозу своєчасність введення в дію пускових об’єктів 2005 року, - наголошують в ОДА.

Із значним відставанням фінансується будівництво об’єктів соціальної сфери у 30-кілометрових зонах Рівненської та Хмельницької АЕС. З початку 2005 року в область надійшло 10,5 млн.грн., тобто лише 29% коштів передбачених графіком, затвердженим НАЕК “Енергоатом”.

Досить незначні обсяги прямих іноземних інвестицій вкладено в економіку Рокитнівського, Здолбунівського та Демидівського районів. За даними статистики, не залучались іноземні інвестиції в господарський комплекс Зарічненського, Корецького, Острозького районів та міста Кузнецовськ.