Лише тиждень виділено рівненським батькам, щоб вакцинувати своїх дітей, або їх просто можуть не допустити у навчально-дошкільні заклади.

Такий вердикт прозвучав сьогодні на прес-конференції у Рівненській міській раді за участю медиків і освітян, повідомляє сайт міської ради Рівного.

«Медики переконані: ріст захворюваності стався через велику кількість невакцинованих дітей і дорослих. Освітяни ж попереджують: нещепленим дітям не можна перебувати в дитячих колективах. Тож лікарі закликають усіх невакцинованих отримати вакцину. У Рівному чимало дітей отримали лише одну дозу вакцини – таких майже три тисячі, ще 600 не мають жодної», – зазначається в повідомленні.

Також наголошується, що закон забороняє дітям без усіх обов’язкових щеплень відвідувати школи та дитсадки. З їхніми батьками упродовж тижня спілкуватимуться, переконуватимуть зробити щеплення. Якщо ж ті відмовляться, то дітям доведеться навчатися вдома.

«Нині на Рівненщині найвищий рівень захворюваності на кір в Україні, свідчить статистика. Лише у січні в області цю інфекцію підхопило 1112 осіб, за весь попередній рік було 3002 хворих. У Рівному 2018 року було 762 такі випадки, а за неповний місяць нового року вже зареєстровано 282 хворих»,– розповів завідувач відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» Віктор МОРОЗ.

Також чиновник зазначив, що 52% хворих – діти. Це інфекційне захворювання небезпечне своїми ускладненнями – пневмонією (запалення легень) і енцефалітом (запалення головного мозку). Останнє стало причиною двох летальних випадків, зареєстрованих в області вже цього року. Нині в міській дитячій лікарні перебуває 10-річна дитина з важкою пневмонією після кору.

Між тим у дитячих поліклініках є достатньо бельгійської вакцини від кору. Вона комплексна і забезпечує захист ще й від паротиту і краснухи, практично не викликає складних реакцій.

Захиститися можуть і дорослі, які не хворіли або не впевнені, чи мають необхідні щеплення. До речі, саме у них ця «дитяча» інфекція найчастіше викликає зовсім недитячі ускладнення. Для певних категорій (медики, освітяни, працівники поліції тощо) вакцина безкоштовна. Всі інші теж можуть безкоштовно щепитися, якщо перебували в контакті з хворими. При бажанні вакцину можна придбати в аптечній мережі, вона коштує приблизно 400 грн.