Як повідомив головний редактор видання Дмитро Муратов в ефірі радіо «Эхо Москвы», цей документ потрапив у розпорядження редакції і його буде опубліковано наступної середи.

Муратов упевнений в автентичності документа і припускає, що його розробили в період приблизно від 4 до 15 лютого 2014 року. Одним з його авторів Муратов назвав олігарха Костянтина Малофеєва.

«Цей сценарій приготовлено і створено до того, як Віктора Януковича усунули від влади», – заявив Муратов.

У ньому сказано, що Росія зобов'язана втрутитися в питання з приводу територіальної цілісності України. Муратов зазначив, що, на думку авторів, Росія ризикувала втратити не просто український ринок збуту енергоносіїв, але навіть непрямий контроль над газотранспортною системою України.

«Це поставить під удар позиції ВАТ «Газпром» у Центральній і Південній Європі, завдавши величезної шкоди нашій економіці», – розповів зміст документа Муратов.

«Поточні події у Києві, – продовжують дуже виразні люди, які писали цей документ, – переконливо показують, що перебування Януковича при владі може закінчитися у будь-яку хвилину. У цих умовах, – я пропускаю щось, але увага, – представляється правильним зіграти на відцентрових прагненнях різних регіонів країни <…> з метою в тій чи іншій формі ініціювати приєднання її східних областей до Росії. Домінантними регіонами для докладання зусиль мають стати Крим та Харківська область», – процитував Муратов.

Муратов заявив, що документ містить сценарій розпалювання конфлікту на Сході України. Також у ньому чітко вказано головні тези, на яких зараз наполягає РФ.

«Перша – вимога федералізації або навіть конфедералізації як гарантія для цих регіонів від втручання прозахідних і націоналістичних сил в їхні внутрішні справи», – процитував він документ.

«Потім – незалежний від Києва вступ східних і південно-східних областей на регіональному рівні в Митний союз. І потім – пряма суверенізація з наступним приєднанням до Росії як єдиного гаранта сталого економічного розвитку та соціальної стабільності», – зачитав Муратов документ.