Про це повідомив депутат Держдуми від Ліберально-демократичної партії Росії (ЛДПР) Володимира Жириновського Михайло Дегтярьов, пише російська газета «Известия».

«Фактично Німеччина не заплатила СРСР ніяких репарацій за руйнування і звірства за час Великої Вітчизняної війни. З НДР після війни було укладено угоду про припинення стягування репарацій, з ФРН і тим паче об'єднаною Німеччиною таких угод укладено не було, а отже, питання відкрите», – заявив депутат Держдуми від Ліберально-демократичної партії Росії (ЛДПР) Володимира Жириновського Михайло Дегтярьов.

Дегтярьов зауважив, що Німеччина виплачувала репарації навіть країнам, яких у війну взагалі не існувало. Наприклад, Ізраїлю безадресно заплатила понад 100 млрд марок (60 млрд євро) в рамках «відшкодування націонал-соціалістичних несправедливостей».

За його словами, навіть якщо підрахувати вартість вивезених товарів і працю німецьких військовополонених у СРСР, репарації з НДР не перевищили 15-16 млрд дол. Тоді як під час війни (згідно з висновком державної комісії СРСР) матеріальний збиток становив 30% «національного багатства» країни, на радянській території було зруйновано 1710 міст і селищ міського типу та понад 70 тис. сіл, 32 тис. промислових підприємств, розгромлено 100 тис. колгоспів і радгоспів. Усього ж тільки матеріальні втрати було оцінено в 2 трлн 600 млн рублів (600 млрд євро).

«Отже, Німеччина виплатила компенсації шести мільйонам жертв Голокосту, але при цьому проігнорувала 27 мільйонів убитих радянських людей. Думаю, що підсумкова сума репарацій у нинішніх цінах повинна бути не меншою від трьох-чотирьох мільярдів євро, що Німеччина повинна заплатити правонаступниці СРСР – Росії», – сказав Дегтярьов.

Натомість у Раді федерації не підтримали цю ідею, оскільки всі питання з репарацій, щодо збитку країни-переможниці вирішили ще наприкінці 1940-х років, пише «Лента.ру».

«Не підтримую ідею через 70 років повертатися до цього – ми перевернули цю сторінку в наших відносинах з Німеччиною, і не варто ворушити минуле», – зазначив перший заступник голови комітету з міжнародних справ Радфеду Володимир Джабаров.

За його словами, нині це абсолютно неактуальне питання і якщо його порушити, це може призвести тільки до погіршення відносин.

«Треба йти вперед, а не озиратися назад – у Росії проблем по горло, крім репарацій з боку Німеччини», – додав він.