Політковську застрелили 7 жовтня 2006 року в ліфті її будинку на вулиці Лісовій у Москві. На думку слідства, вбивство журналістки пов'язане з її професійною діяльністю.

У справі, крім Павлюченкова, проходять ще п'ять осіб: Лом-Алі Гайтукаєв — передбачуваний організатор вбивства, троє братів Махмудових, один з яких, Рустам, за версією слідства, є виконавцем вбивства, і колишній співробітник МВС Сергій Хаджікурбанов. Джабраїл та Ібрагім Махмудови, а також сам Павлюченков, знаходяться під підпискою про невиїзд, інших поміщено під варту.

Суд заарештував Павлюченкова в кінці серпня 2011 року. За версією слідства, він увійшов у злочинну групу, сформовану Лом-Алі Гайтукаєвим, який отримав замовлення на вбивство Політковської від невстановленої особи. Слідчі вважають, що його роль в групі полягала в організації спостереження за журналісткою.

З липня до вересня 2006 року Павлюченков стежив за Політковської і повідомляв дані про місце її проживання та маршрути пересування іншим учасникам групи, зазначає СК РФ.

За даними відомства, він залучив до спостереження своїх підлеглих, які не знали про його злочинні наміри.

Кожному з учасників групи пред'явлено обвинувачення у вбивстві журналістки в залежності від їхньої ролі у здійсненні злочину. Слідчі мають намір виділити справу Павлюченкова в окреме провадження і передати матеріали в суд для розгляду в особливому порядку, оскільки раніше з ним було укладено досудову угоду про співпрацю.

Джерело: bfm.ru