Про це повідомляє ТАСС, посилаючись на повідомлення прес-секретаря губернатора округу Наталію Хлопунову.

«На сьогодні в лікарні Салехарда перебувають 90 людей, яких вивезли з осередку спалаху сибірської виразки. У всіх динаміка хороша. Лікарі цілодобово спостерігають за їхнім станом. Серед госпіталізованих є близько 50 дітей...» – Сказала Хлопунова.

Напередодні стало відомо, що у восьми оленярів Ямалу підтвердили діагноз «сибірська виразка». Від небезпечної інфекції померла 12-річна дитина.

«Кожну людину з найменшими відхиленнями в стані здоров'я – подряпини, фурункули, свербіж, нежить – направляють на додаткове обстеження в окружну лікарню. Було ухвалено рішення перевірити всіх дітей оленярів, навіть за відсутності ознак нездужання», – додала прес-секретар губернатора.

У Ямальському районі ЯНАО 25 липня було введено карантин через сибірську виразку, від якої загинуло понад 2,3 тис. оленів. За даними місцевої влади, причиною спалаху інфекції стало надзвичайно тепле для Крайньої Півночі літо: протягом місяця на Ямалі була аномальна спека, до 35 градусів. З карантинної зони було вивезено 63 оленярів у «чистий» від сибірської виразки район – за 60 км від вогнища. Востаннє «сибірку» на Ямалі було зафіксовано 75 років тому – 1941-го.