«Законопроектом пропонується ввести обов'язковий повідомний характер набуття громадянства іноземної держави громадянином РФ», – зазначає Іванов у пояснювальних документах.

Законопроект пропонує встановити адміністративний штраф у розмірі від 1,5 тис. до 2,5 тис. руб. за недотримання цієї вимоги.

Також пропонується ввести підвищені штрафи, виправні роботи, а також кримінальну відповідальність (до трьох років позбавлення волі) в разі приховування подвійного громадянства при подачі документів на участь у виборах до органів держвлади, а також на заняття деяких держпосад.

Згідно з чинним законодавством, громадянину РФ гарантовано право на набуття громадянства іншої держави без виходу з громадянства Росії.

Однак, за словами Іванова, питання відстеження отримання російськими громадянами громадянства іноземної держави не врегульовано.

«Наразі жоден офіційний орган, що відає справами про громадянство РФ, не може надати інформацію про те, скільки російських громадян мають громадянство іноземної держави», – зазначає політик.

Раніше президент РФ Володимир Путін заявив: «Ми цілком повинні і маємо право знати, хто живе в Росії, чим займається».

Нагадаємо, начальник управління ФМС по організації паспортної роботи Федір Карповець заявляв, що жителям Криму, які отримують російські паспорти, не потрібно відмовлятися від українського громадянства.

Джерело: ІТАР-ТАСС