Радіаційний фон біля двох понтонів, викинутих на берег в Архангельській області РФ після вибуху ракети в Білому морі, перевищує норму в багато разів.

Про це повідомляє в YouTube агентство "Біломорканал", журналісти якого виміряли рівень випромінювання у цьому місці.

За їхніми даними, вдень 31 серпня за 150 метрів від понтонів радіаційний фон коливався від 70 до 154 мікрорентген на годину. Журналісти стверджують, що після того, як понтони з'явилися на березі, дозиметри показували 750 мікрорентген на годину.

"Грінпіс" називає природним радіаційним фоном 20 мікрорентген на годину. У МНС вважають нормою показники до 30 мікрорентген на годину. У матеріалах Росгідромету в якості норми згадуються значення на рівні 28-42 мікрорентген на годину.

Понтони розташовані в гирлі річки Верхівці на піщаній косі Двінської губи Білого моря. За даними ЗМІ, навколо понтонів немає огорожі, охорони.

Як відомо, 8 серпня у Росії внаслідок вибухів на військовому полігоні під Архангельськом загинули двоє людей, ще 6 – постраждали.

У Росії внаслідок вибухів на військовому полігоні під час випробування рідинного реактивного двигуна загинули вже троє військових, ще вісім осіб перебувають у тяжкому стані.

12 серпня у Росатомі заявили, що п'ятеро співробітників Саровського ядерного центру загинули в Архангельській області під час випробування "нового спецвиробу".

Згідно даних норвезького Центру радіаційного захисту, радіоактивні елементи дісталися до Норвегії.

При цьому рівень радіації у самому Северодвінську Архангельської області було перевищено в 4−16 разів.

Пізніше лікарі розповіли про "радіоактивних пацієнтів" після вибуху на полігоні в Росії.

https://www.youtube.com/watch?v=6AEMTVJwlZo