Про це повідомляє «Эхо Москвы».

Зокрема, у Держдуму Росії внесено поправки до Закону «Про поліцію», які запропонували депутати від усіх фракцій.

Згідно із запропонованими поправками до закону, повноваження поліцейських хочуть серйозно розширити. Їм дозволять стріляти, в тому числі в жінок, за винятком вагітних. Ідеться про ситуації, коли так треба вчинити, щоб, наприклад, запобігти теракту, захистити органи влади від нападу або звільнити заручників.

Зараз співробітник поліції не має права застосовувати вогнепальну зброю в людних місцях, не кажучи вже про стрілянину по жінках. Але депутати думського комітету з безпеки на чолі з його головою Іриною Яровою пропонують ці заборони зняти.

Також автори документа хочуть прописати норму про те, що держава гарантує презумпцію довіри і підтримку співробітнику МВС при виконанні ним службових обов'язків. І якщо припустити, що при стрільбі хтось постраждав або когось було вбито, то поліцейський зможе уникнути кримінального переслідування. Якщо він сам при цьому не порушував закон. Закон у нинішньому вигляді лише говорить про те, що співробітник поліції виступає як представник держвлади і перебуває під захистом держави.

Окрім того, новий закон, якщо його буде ухвалено, дозволить поліцейським за спрощеною процедурою оглядати громадян, проникати в приміщення і розкривати автомашини.