Про це повідомляє «Газета.ру» з посиланням на текст законопроекту і пояснювальну записку.

Комуністи пропонують доповнити статтю 148 КК ( «Порушення права на свободу совісті та віросповідань») спеціальним складом: статтею 148.1 про образу почуттів ветеранів Великої Вітчизняної війни. Авторами законопроекту стали кілька депутатів фракції КПРФ на чолі з секретарем ЦК з ідеологічної роботи Сергієм Обуховим, який був співавтором закону про образу почуттів віруючих. Той закон пройшов до Держдуми в 2013 році на тлі судового процесу над Pussy Riot.

За словами депутата Обухова, він «з колегами постарався розробити максимально нерепресивний закон, тому в ньому не передбачено позбавлення волі».

Депутат назвав цю ініціативу повноцінним юридичним механізмом «відстоювання правди ветеранів про Велику Вітчизняну війну» та кримінальний захист їх честі та гідності. 10 травня комуністи мають намір направити законопроект на відгук в уряд і Верховний суд. Залежно від їх позиції і аргументів, а також від підсумків громадського обговорення, буде прийнято рішення про внесення законопроекту в Держдуму.