З відповідною ініціативою виступила група депутатів на чолі з лідером ЛДПР Володимиром Жириновським.

У випадку ухвалення закону штраф складе для громадян у розмірі від 2 тисяч до 2,5 тисяч рублів, для посадових осіб — від 4 тисяч до 5 тисяч, а для юросіб — від 40 тисяч до 50 тисяч рублів з конфіскацією предмета адміністративного правопорушення.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, в останні роки набула поширення тенденція використовувати в російській мові іноземні слова, які, «маючи абсолютно точний еквівалент або навіть кілька, тим не менше, починають замінювати (витісняти) російські слова».

Серед них — «сейшен» (зустріч, засідання); «дилер» (посередник); «менеджер» (керівник); «дистриб'ютор» (розповсюджувач); «синґл» (пісня) та інші, а також такі вигуки як «о'кей!» і «Вау!».

«Використання подібних англіцизмів та американізмів в молодіжному сленгу важко якось проконтролювати, однак, на жаль, подібні іноземні слова стали використовувати російські диктори та ведучі різних телевізійних програм і музичних вистав на російській естраді. Їх можна зустріти на сторінках російських газет і журналів. Вони вимовляються навіть з парламентських трибун і під час інтерв'ю офіційних державних осіб», — йдеться у пояснювальній записці до документа.

Депутати також посилаються на досвід зарубіжних країн, зокрема Франції, де в 1994 році було прийнято закон про захист французької мови, згідно з яким за використання у ЗМІ іноземних слів, які мають відповідні за змістом французькі слова, накладається штраф у розмірі до 20 тисяч євро.

Джерело: Росбалт