Закон підтримали 374 депутати «єдинороси», КПРФ і ЛДПР, 3 висловилися проти, 1 утримався. Депутати від «Справедливої Росії» не голосували.

Згідно з новим законом, «іноземний агент» – це «російська некомерційна організація, яка отримує грошові кошти та інше майно від іноземних держав, їхніх держорганів, міжнародних та іноземних організацій, іноземних громадян, осіб без громадянства або уповноважених ними осіб і від російських юридичних осіб, які отримують грошові кошти та інше майно із зазначених джерел, і яка бере участь, в т. ч. в інтересах іноземних джерел, у політичній діяльності, що здійснюється на території РФ».

НКО, за винятком політпартій, визнається такою, що бере участь у політичній діяльності в Росії, «якщо незалежно від декларованих цілей і завдань вона задіяна в організації та проведенні політичних акцій з метою впливу на прийняття держорганами рішень, спрямованих на зміну проведеної ними державної політики, а також у формуванні громадської думки».

При цьому депутати врахували пропозиції президента РФ Володимира Путіна і вивели з-під дії закону «діяльність в галузі науки, культури, мистецтва, охорони здоров'я, профілактики та охорони здоров'я громадян, соціальної підтримки і захисту громадян, захисту материнства і дитинства, соціальної підтримки інвалідів, пропаганди здорового способу життя, фізичної культури і спорту, захисту рослинного і тваринного світу, благодійної діяльністі, а також діяльність в області сприяння благодійності та волонтерства».

Нові норми не поширюються також на зареєстровані релігійні організації, держкорпорації і держкомпанії, а також на створені ними некомерційні організації, державні та муніципальні, в тому числі бюджетні, установи.

Також НКО – «іноземних агентів» зобов'язують вказувати свій статус при публікації матеріалів, що видаються такою організацією і поширюються нею, в тому числі в ЗМІ і з використанням мережі Інтернет.

За недотримання вимог нового законодавства про НКО передбачається кримінальна відповідальність.

Закон повинен набути чинності після закінчення 120 днів з дня його офіційного опублікування.

Джерело: itar-tass.com