Як повідомляє російське державне агентство ТАСС, про це журналістам заявив голова комітету Держдуми РФ із міжнародних справ Олексій Пушков.

За його словами, інформація про Савченко «потребує підтвердження, оскільки, як ви знаєте, це високоемоційна тема».

«Як я розумію, якщо (президент України Петро) Порошенко зробив таку заяву, перебуваючи в Мінську, очевидно, йому було важливо послати сигнал у Київ, що він чогось домігся щодо долі Савченко», – припустив Пушков.

Водночас він заявив, що Савченко «висунуто дуже серйозні звинувачення, і, щоб їх було знято, або слідчі органи повинні дійти того, що ці звинувачення недостатньо обґрунтовані, або має відбутися суд, який ухвалить рішення про її невинуватість».

«Автоматичного механізму звільнення людини, звинуваченої у співучасті в убивстві, у цьому випадку російського журналіста, не існує», – сказав голова думського комітету.

Пушков також згадав нещодавно ухвалену ПАРЄ резолюцію, яка закликає Росію звільнити Савченко впродовж 24 годин.

«Але це абсолютно юридично неграмотне формулювання питання, це неможливо: за 24 години звинувачуваних у таких злочинах не звільняють, жодна держава на це ніколи не погодиться», – заявив він.

«Інша річ, що, можливо, доля Савченко стане предметом додаткових переговорів», – продовжив Пушков.

Він не відкидає, що під час цих переговорів сторони домовляться, що до Савченко допустять міжнародних спостерігачів або представників якихось держав.

«Але змусити Росію відмовитися від дій, прийнятих для правової держави, фактично неможливо – або слідство робить висновок, що звинувачення необґрунтоване, або суд», – наголосив Пушков.

«Тому сподіватимемося, що ця проблема не стане тим фактором, який зірве виконання мінських угод», – додав він.

Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко заявив про домовленість щодо звільнення української льотчиці й народного депутата Надії Савченко із СІЗО.