У Росії 10 березня стартували масові мітинги проти ізоляції Рунету. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Санкціоновані владою акції, зокрема, почалася в Москві, Хабаровську, Воронежі й інших містах. Організатори розраховують на тисячі учасників, акцентуючи увагу на тому, що ця тема стосується абсолютно всіх.

Нагадаємо, що 12 лютого 2019 року Держдума Росії прийняла в першому читанні закон про ізоляцію російського сегменту Інтернету. Передбачається, що на ізоляцію Інтернету знадобиться 20 мільярдів рублів.

Серед його законопроекту — глава комітету Ради Федерації Андрій Клішас і депутат Держдуми Андрій Луговий. Автори пропонують створити технічну можливість російському сегменту мережі працювати автономно від решти Інтернету.

«На чолі нашої держави перебуває колишній КГБшник і його друзі. Вони вважають, що з того часу, як вони в Німеччині та Росії займалися масовим прослуховуванням, цензурою і переслідуваннями інакодумців, нічого не змінилося», — пояснили учасники.

Організатори мітингу в Москві вже заявили, що поліція вилучила у них банери, які фігурували в заявці, а також повітряні кульки, посилаючись на те, що вони нібито схожі на безпілотний літальний апарат. У зв’язку з цим вісьмох активістів затримали.

Як повідомляв “Вголос”, Росія створюватиме свій «інтернет» і готова до відключення від світової мережі.