Відповідне рішення про арешт ухвалив Єссентукський міський суд Ставропольського краю РФ, узявши до уваги постанову слідчого Головного слідчого управління СКР по Північно-Кавказькому федеральному округу.

«В Єссентукському міському суді розглянуто клопотання слідчого з особливо важливих справ п'ятого відділу управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Слідчого комітету Російської Федерації по Північно-Кавказькому федеральному округу про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту щодо Яценюка А.П., обвинуваченого в скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 209 КК РФ, п.п. «В», «з», «н» ст. 102, ч. 2 ст. 15, п.п. «В», «з», «н» ст. 102 КК РРФСР. Постановою суду щодо Яценюка заочно обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту, в зв'язку з тим, що його 21 лютого 2017 року оголошено в міжнародний розшук. І вказано, що термін обчислювати з моменту затримання обвинуваченого на території Російської Федерації або екстрадиції до РФ», - зазначає прес-служба суду.

Як відомо, 8 вересня 2015 року глава Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін повідомив, що екс-прем'єр України Арсеній Яценюк в середині 1990-х років воював проти Збройних сил РФ у складі «карального загону» в Чечні.