Адвокати припускають, що найближчим часом її можуть етапувати з Воронежа до Москви, передає «ВВС-Україна».

Надія Савченко перебуватиме під вартою до 30 серпня, згідно з попереднім рішенням суду.

Засідання Воронезького обласного суду в п'ятницю проходило в режимі відеоконференції, арештовану не доставили до судової зали із СІЗО попри клопотання захисту.

«Я хотіла б бути присутньою в залі особисто», - сказала пані Савченко, підкресливши, що не чує адвокатів і прокурорів.

Під час засідання суду Надія Савченко спілкувалась з суддею українською мовою через перекладача.

На початку засідання захист попросив про відвід перекладача, оскільки він, на їхнє переконання, не точно перекладав слова Савченко. Суд, порадившись, відмовив у цьому клопотанні.

Пізніше адвокат Микола Полозов навів приклад неточного перекладу: «Надія говорить, що її викрали з України. Перекладач перекладає як "піймали в Україні».

Також захист заявляв, що суд першої інстанції порушив право Савченко на ознайомлення з матеріалами слідства рідною мовою.

Захист в апеляції просив відпустити Надію Савченко під заставу в 200 тис. грн. Адвокати надали гарантійний лист посольства України про можливість внести заставу.

В апеляційній скарзі про зміну запобіжного заходу захист заявляв про незаконне викрадення Савченко. Зокрема, адвокат Марк Фейгін написав у Twitter, що «слідство не надало відомостей про добровільний перетин Савченко російського кордону».

Захист Савченко також заявляв про відсутність достатніх доказів провини Савченко. За словами Фейгіна, суд не надав належного значення недостатності доказів щодо начебто причетності Савченко до загибелі російських журналістів. Зокрема, він вказав, що у справі використовуються свідчення невідомого, який вказаний як «Тарас», що є анонімним свідоцтвом.

Адвокат Микола Полозов оприлюднив уривок з документів слідства, де зазначено, що у справі Савченко «допитано як свідків і потерпілих 17 915 людей, з них потерпілих - 5 443, свідків - 11 168, серед них неповнолітніх – 290».

Також захист оприлюднив клопотання обвинувачення про продовження попереднього слідства у справі Савченко на три місяці.

Під час судового засідання Савченко відмовилась від призначеного державного захисника пана Шульженко.

Захист припускає, що після розгляду апеляції Савченко можуть найближчим часом перевезти з Воронежа до Москви.

«Справа розслідується у Слідчому комітеті РФ у місті Москва. Відповідно, після винесення апеляційною інстанцією своєї ухвали, слідство вже не має жодної перешкоди для того, щоб етапувати Надію Савченко із слідчого ізолятора № 3 у Воронежі, до якогось слідчого ізолятора, швидше за все, у Лефортово, місто Москва, де проходитимуть основні слідчі дії», - цитує Полозова агенція УНІАН.

У Росії Савченко звинувачують у причетності до загибелі журналістів ВДТРК Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, які загинули внаслідок мінометного обстрілу під Луганськом.

Нагадаємо, 8 липня стало відомо, що українська льотчиця Надія Савченко, яку захопили луганські терористи, перебуває у слідчому ізоляторі в російському Воронежі.  Згодом Савченко розповіла, що її вивезли в Росію з мішком на голові та у наручниках. 

При цьому, Росія не пускала до Надії Савченко українського консула.

Надія Савченко потрапила у полон орієнтовно 20 червня, коли поспішаючи на допомогу товаришам, потрапила у засідку біля міста Щастя. Про це дізналися з відео її допиту, викладеного в Інтернет.

Її адвокатом став Марк Фейгін, який став відомим під час суду над російською панк-групою «Pussy Riot».

9 липня Надія Савченко оскаржила постанову російського суду про взяття її під варту. 

Апеляцію суд розгляне завтра, 25 липня