Міністерство вищої освіти і науки Росії розіслало в підвідомчі організації наказ щодо контактів російських вчених із іноземними колегами та міжнародними організаціями.

Про це повідомляє видання Троїцький варіант, передає Громадське.

У наказі зокрема йдеться, що російські наукові організації повинні повідомляти міністерству про проведення зустрічей із закордонними колегами за п'ять днів, надавши список всіх учасників. На зустрічі обов'язково повинні бути присутніми щонайменше двоє росіян. Після заходу необхідно складати звіт з докладним описом розмови і копіями паспортів учасників.

Крім того, окремим пунктом наказу російським вченим забороняється зустрічатися з іноземцями в неробочий час без дозволу начальства.

Наголошується, що іноземці в рамках наукових зустрічей можуть користуватися пристроями для запису чи копіювання «тільки у випадках, передбачених міжнародними договорами РФ».

Своєю чергою, у Кремлі новий наказ ще не бачили, але прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що вимоги «виглядають як перебір», але зазначив, що «закордонні спецслужби не дрімають, а науково-промислове шпигунство ніхто не скасовував».

У самому ж міністерстві заявили, що наказ «має рекомендаційний характер і відтворює загальносвітову практику».