Перший в Росії пам’ятник новому росіянину встановлять у центрі Чити. Бронзова фігура вартістю 2,5 млн рублів у жартівливій формі покаже образ перших російських комерсантів.

Ініціатор проекту – підприємець Юрій Бажин. Автор пам’ятника – красноярський скульптор Андрій Кияніцин. Нового росіянина він зобразив у вигляді відпочиваючого на лавці чоловіка в джинсах, піджаку, з масивним ланцюгом на шиї та значного розміру перснем. Його трохи повненька фігура розслаблена. Ще один невід’ємний атрибут бізнесмена – сумка-барсетка. За задумом творців пам’ятника, кожен бажаючий зможе присісти біля комерсанта й сфотографуватися з ним.

«У нас вистачає серйозних, офіційних монументів. Потрібно прикрасити Читу й чимось оригінальним, позитивним. Образ нового росіянина – частина нашої культури: він персонаж анекдотів, герой кінофільмів. Майже кожна ділова людина в Росії в 1990-х роках носила малиновий піджак, золотий ланцюг або барсетку», – сказав Бажин.

За його словами, скульптура готова. Робота над нею тривала два роки. «Зараз ми збираємо кошти для її перевезення в Читу і установки. Відкриття проведемо до кінця весни. Точна дата поки невідома», – додав підприємець.

Проект погоджено з керівництвом міста й краю. Він стане першим в числі гумористичних пам’яток, які в найближчі роки планують встановити в забайкальської столиці.

Джерело: ИТАР-ТАСС