Колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, можливо, вже немає в живих.

Про це повідомили в прес-службі Посольства Росії у Великій Британії, передає "112 Україна".

"Представникам посольства всупереч нормам міжнародного права і двосторонньої Консульської конвенції 1965 року не було надано доступу до російських громадян. Тому ми не можемо констатувати факту перебування в живих Сергія й Юлії Скрипалів", — йдеться в повідомленні дипломатичного представництва.

Там додали, що Сергія Скрипаля ніхто не бачив з 4 березня минулого року. Юлія ж з'явилася на екрані лише одного разу, в травні 2018-го, у форматі відеозвернення.

"Все це свідчить про те, що наші громадяни щонайменше перебувають в умовах ізоляції", — додали в російській дипмісії.

Британська розвідка вважає, що нервово-паралітична речовина «Новічок» виготовлена на російській військовій дослідницькій базі у Саратовській області.

Ситуація навколо отруєння Сергія й Юлії Скрипалів призвела до дипломатичного конфлікту між Великою Британією та Росією. У зв’язку з цим прем’єр-міністр Тереза ​​Мей оголосила про вислання 23 російських дипломатів. Зараз низка країн, в т. ч. Україна, вирішили видворити російських дипломатів у зв’язку з отруєнням колишнього російського розвідника Скрипаля та його доньки.

Раніше племінниця колишнього шпигуна РФ Сергія Скрипаля, Вікторія Скрипаль, заявила, що російські спецслужби абсолютно не причетні до отруєння: "це суто побутове отруєння".

У січні 2019 року у Великій Британії влада розпочала частковий демонтаж будинку, в якому проживав колишній російський розвідник Сергій Скрипаль.