Про це повідомляє російське видання «Комерсант» із посиланням на джерела в ракетно-космічній промисловості й Міноборони РФ.

Як зазначає видання, космічний апарат нового типу повинен був замінити застарілі супутники системи виявлення стартів балістичних ракет «Око-1» ще 2013 року. Основною причиною затримки введення в експлуатацію «Тундри» стала технічна неготовність апарата.

«Тепер замінювати нічого: останні апарати 73Д6, запущені в 2007-2008 роках, відпрацювали понад експлуатаційного терміну і вийшли з ладу», – повідомило джерело.

Однак генеральний конструктор СПРН Сергій Боєв заявив, що всі ракетонебезпечні напрямки контролюють радіолокаційні станції, що належать до наземного сегмента системи.

«Усі ракетонебезпечні напрямки на сьогодні надійно контролює наземний сегмент СПРН. Утрату космічного ешелону компенсує замикання і посилення наземного сегмента», – підтвердив генеральний конструктор СПРН Сергій Боєв.

Відзначимо, СПРН складається з двох ешелонів – космічного й наземного. Її призначено для виявлення запуску балістичних ракет, обчислення їхньої траєкторії, визначення району падіння для ухвалення рішення про завдання удару у відповідь.