Про це повідомив начальник управління з розслідування злочинів, пов’язаних із застосуванням заборонених засобів і методів ведення війни, СКР Олександр Дриманов в інтерв’ю газеті «Комерсант», опублікованому в четвер.

«За нашою версією, Савченко навела вогонь мінометів на журналістів і біженців, що знаходилися поряд по телефону. Її вина підтверджується, зокрема, деталізацією дзвінків, зроблених з її мобільного телефону, він був вилучений під час її затримання вже в Росії», – сказав Дриманов в інтерв’ю газеті «Комерсант», опублікованому в четвер.

За його словами, у Савченко також знайшли карту місцевості, розбиту на квадрати, за якими наносився артилерійсько-мінометний вогонь. Дриманов також повідомив, що СК має намір заочно пред’явити звинувачення командиру батальйону «Айдар» Сергію Мельничуку, якого також підозрюють в обстрілі, під час якого загинули російські журналісти.

«Командиру цього батальйону (« Айдар «) Сергію Мельничуку ми заочно висунемо звинувачення і оголосимо його в розшук, оскільки нами вже встановлено, що саме його підлеглі влаштували мінометний обстріл, в результаті якого загинули журналісти ВГТРК Антон Волошин та Ігор Корнелюк», – заявив Дриманов.

Нагадаємо, 8 липня стало відомо, що українська льотчиця Надія Савченко, яку захопили луганські терористи, перебуває у слідчому ізоляторі в російському Воронежі.  Згодом Савченко розповіла, що її вивезли в Росію з мішком на голові та у наручниках. 

При цьому, Росія не пускала до Надії Савченко українського консула.

Надія Савченко потрапила у полон орієнтовно 20 червня, коли поспішаючи на допомогу товаришам, потрапила у засідку біля міста Щастя. Про це дізналися з відео її допиту, викладеного в Інтернет.

Її адвокатом став Марк Фейгін, який став відомим під час суду над російською панк-групою «Pussy Riot».

25 липня суд розгляне апеляцію на арешт української льотчиці Надії Савченко, яку утримують у СІЗО цього міста.