Вага уламка склала близько 570 кілограмів – точні дані отримати не вдалося, оскільки під вагою уламка зламалися ваги. Уламок, при цьому, був пошкоджений під час підйому з дна озера: від нього залишився один великий шматок діаметром близько 80 сантиметрів і кілька дрібних.

«По первинному огляду і характерною для кам’яних метеоритів ознаками можна сказати, що цей уламок є фрагментом метеорита «Челябінськ», – прокоментував знахідку доцент кафедри Челябінського державного університету Сергій Замоздра. На приналежність до небесного тіла, додав він, вказувало характерне розплавлення, іржа і велика кількість вм’ятин.

Всього в ході пошукових робіт, окрім найбільшого уламка, на дні озера виявили чотири фрагменти метеорита вагою від 940 грамів до 4,74 кілограма. Знайдені зразки передали для дослідження присутнім на місці проведення операції вченим.

Метеорит, який відноситься до вугільніх хондритів, увійшов в земну атмосферу над Челябінському 15 лютого 2013 року. Спочатку його маса становила близько 10 тисяч тонн, а діаметр – 17 метрів. Вибух і руйнування метеорита відбулися на висоті в кілька десятків кілометрів. Ударна хвиля від вибуху вибила скло в декількох тисячах будинків у Челябінську і прилеглих населених пунктах.

 

Джерело: Новий Регіон2