Відповідну вимогу внесено в законопроект, що посилює санкції за порушення у ході масових акцій.

Поправка була винесена на окреме голосування за ініціативою депутата-есера Геннадія Гудкова.

У законопроекті сказано: «Учасники публічних заходів не мають права: приховувати своє обличчя, у тому числі використовувати маски, засоби маскування, інші предмети, спеціально призначені для невстановлення особи; мати при собі зброю або предмети, що використовуються як зброя, вибухові і легкозаймисті речовини, мати при собі і (або) розпивати алкогольної і спиртну продукцію, пиво та напої, що виготовляються на його основі».

Крім того, депутати Єдиної Росії проголосували за те, що організатором масової акції, не заявленої як публічний захід, може бути визнана людина, яка фактично виконує організаційно-розпорядчі функції.

Ця норма була введена після опозиційних «народних гулянь» після інавгурації Володимира Путіна на початку травня.

Нагадаємо, у вівторок, 5 червня, Держдума розглядає законопроект, що посилює штрафи за порушення в ході масових заходів. Спочатку законопроект передбачав збільшення штрафу за порушення при проведенні мітингів до 1,5 мільйона рублів. Зараз планується підвищення штрафів для громадян до 300 тисяч рублів, для посадових осіб - до 600 тисяч. При цьому в законопроекті залишені інші нововведення, які жорстко обмежують можливість акцій протесту.

Як очікується, новий закон набуде чинності до проведення опозиційного Маршу мільйонів, запланованого на 12 червня.

Джерело: Кореспондент