Лист слід вважати позицією Роскомнагляду щодо теракту в Парижі, а не попередженням, пояснили у відомстві, передає «РБК-Україна».

Раніше проти карикатур на пророка Мухаммеда виступав глава Чечні Рамзан Кадиров.

Лист Роскомнагляду опублікував у своєму Facebook камчатський журналіст Володимир Єфімов. Його автор, в.о. начальника відділу по захисту прав суб'єктів персональних даних, нагляду у сфері масових комунікацій та інформаційних технологій управління Роскомнагляду по Камчатському краю Марія Сметанкіна, підтвердила справжність листа.

У листі відомства до редакцій камчатських ЗМІ вказується, що «розміщення у ЗМІ будь-яких карикатур на релігійних діячів неприпустимо». Крім того, наглядове відомство не рекомендує мережевим медіа розміщувати гіперпосилання «на матеріали інших ЗМІ (в тому числі іноземних), авторські матеріали, виправдувальні дані події, карикатури релігійних діячів».

Невиконання цієї рекомендації буде розглядатися відомством як порушення закону «Про протидію екстремістській діяльності». Лист слід вважати позицією Роскомнагляду щодо теракту в Парижі, а не попередженням, пояснила РБК Сметанкіна.

За її словами, лист був розісланий до друкованих і мережевих ЗМІ, на радіо і телеканали 12 січня. Однак усно деяким керівникам ЗМІ радили не публікувати карикатури або посилання на них «ще на свята».

«Краще попередити про нашу позицію, ніж потім виносити попередження. У спірних ситуаціях ми будемо орієнтуватися на думку Москви», – сказала Сметанкіна. Прес-секретар Роскомнагляду Вадим Ампелонський відмовився коментувати РБК ситуацію, сказавши, що наразі не володіє всією інформацією.

Нагадаємо, завтра, 14 січня, вийде новий номер французького сатиричного журналу «Charlie Hebdo» з карикатурою на пророка Магомета на обкладинці.

Роботу над першим після теракту випуском журналу завершили вчора.

Додамо, сьогодні у Франції мобілізують 10 тисяч військовослужбовців для захисту населення від імовірних терактів.

Як писав «Вголос», загальна кількість учасників недільного маршу солідарності з жертвами паризьких терактів по всій Франції перевищила 3,7 млн осіб.

Нагадаємо, французька влада визнала 17 жертв терористичних атак, що сталися впродовж останніх трьох діб у Парижі та околицях.

12 осіб стали жертвами вбивства братів Куаші в редакції сатиричного тижневика «Charlie Hebdo», одного офіцера поліції застрелив терорист Амеді Кулібалі, який пізніше стратив іще чотири особи.