«Східно-Казахстанська область, або рудний Алтай. Рудний Алтай завжди був у складі Росії. У Казахстану мало було території, прийняли рішення частину Ішимської області (а це Омська область) віддати. Віддали і зробили Караганду. Це в 1936-му, зовсім недавно. Всього ми п'ять областей передали Казахстану, і після цього Казахська АССР з автономії була перейменована в РСР. Ці території передавалися як розмінна монета», - заявив він на засіданні президії Верховної Ради Хакасії, повідомляє gazeta.kz.  

Карело- Фінська РСР також була у складі СРСР, а держави Прибалтики зобов'язані своєю державністю Росії, додав Штигашев. Країни Закавказзя завжди тяжіли до Росії, щоб послабити вплив Османської імперії.

При цьому, він закликав провести референдум у Казахстані. «Раптом у народів виникне бажання відновити країну. Народ - найголовніший! Мало що уряд думає, народ приймає рішення. Це показав референдум. Може, й правильно, що демаркацію не провели, інакше кордони були б зареєстровані в ООН, і тоді вже складніше було б. Але тяга людей до нікому об'єднавчого руху зберігається. І це факт. Зараз у Казахстані провели опитування громадської думки: 80% за об'єднання», - резюмував високопоставлений чиновник.

Східно-Казахстанська область – область у східній частині Казахстану, на кордоні з Росією і Китаєм. Утворена в 1932. У1997 в неї була включена територія Семипалатинської області. Адміністративний центр – місто Усть-Каменогорськ.

При цьому відзначимо, що президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підтримав політику Путіна щодо анексії Криму. 

Правління Назарбаєва є найдовшим з усіх колишніх радянських лідерів - будучи першим секретарем ЦК Компартії Казахстану з 1989 року, Назарбаєв є фактичним главою держави, коли СРСР розпався в 1991 році.

У лютому він заявив, що може балотуватись на п'ятий президентський термін в 2016 році.