Про це повідомляє російське агентство РІА «Новости» із посиланням на джерело в міністерстві оборони Росії.

Зокрема, джерело стверджує, що малих або надмалих підводних човнів взагалі вже немає в бойовому складі Військово-морського флоту РФ.

Як писав «Вголос», напередодні шведське видання «Svenska Dagbladet» опублікувало статтю, в якій говорилося про можливість перебування в територіальних водах Швеції російської мінісубмарини.

«Російський флот на даний момент не має в своєму складі малих або надмалих підводних човнів. З цієї банальної причини вони і не можуть опинитися ні в терводах Швеції, ні навіть в терводах Росії», – сказало джерело.

Офіційний представник конструкторського бюро «Малахіт» заявив, що малі дизель-електричні підводні човни проекту 865 «Піранья», розроблені КБ «Малахіт» в середині 80-х років, перебували на озброєнні ВМФ з 1990 по 1999 роки. Всього було побудовано дві субмарини даного проекту: МС-520 і МС-521.

«Обидва ці човни були утилізовані в 2000-ті роки», – сказав співрозмовник агентства. Підводні човни типу «Піранья» були здатні розвивати підводну швидкість в 6,7 вузлів, мали межову глибину занурення в 200 метрів і могли перебувати в автономному плаванні до 10 діб. Екіпаж «Піраньї» складався з трьох осіб, однак підводний човен також була здатен приймати розвідувально-диверсійну групу з шести водолазів. Надводна водотоннажність ДПЧ даного проекту – 218 тонн, підводна – 319 тонн. «Піраньї» були обладнані дизель-електричною силовою установкою потужністю 220 кінських сил і могли нести на борту торпеди та міни.