У середу, 3 березня, Південний окружний військовий суд у м. Ростові-на-Дону (Росія) присудив кримчанину Олегу Приходькові ув'язнення на 5 років у колонії суворого режиму та сплату штрафу 110 тис. рублів.

Про це написала у своєму Telegram-каналі уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Йому інкримінували  спробу скоєння терористичного акту, а також підготовку до підпалу генконсульства РФ у Львові влітку 2019 року. Також його звинуватили у незаконному зберіганні вибухових речовин.

Перший рік він перебуватиме у в’язниці, яка має найважчі умови утримання в Росії. Решту терміну арешту він відбуватиме у колонії суворого режиму.

Денисова засудила це рішення суду, назвала його сфабрикованим і закликала міжнародну спільноту продовжувати тиск на Росію та вимагати негайного звільнення усіх громадян, яких незаконно тримають на її території.

Реакція МЗС України

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест проти засудження Приходька. У відомстві вважають цю справу політично вмотивованою і вимагають негайно звільнити активіста.

Перший заступник міністра Еміне Джапарова сказала:

"Сьогоднішній вирок – це черговий вияв системної політики залякування усіх, хто виступає проти окупації Криму"

Передісторія

Олега Приходька (який є проукраїнським активістом, учасником Євромайдану та до початку окупації Криму очолював філіал ВО «Свобода» в м. Саки у Криму) затримали 10 жовтня 2019 року за підозрою в підготовці теракту та незаконному виготовленні вибухових речовин.

5 лютого 2020 року його звинуватили в плануванні підриву будівлі генерального консульства Росії у Львові.

У відповідь на це Прокуратура АР Крим відкрила кримінальне провадження за статтею “незаконне позбавлення волі”.

Читайте більше новин за посиланням: