У близько десяти містах Росії, в т. ч. Москві та Санкт-Петербурзі, у неділю, 10 лютого, пройшли демонстрації, які назвали «Маршами материнського гніву», що виступили на захист Анастасії Шевченко, затриманої активістки руху «Відкрита Росія». Про це повідомляє інформаційна агенція TVP-info.

Демонстрація пройшла центром Москви, незважаючи на відсутність дозволу місцевих органів влади. Вона зібрала близько 400 людей. Активісти прокремлівського руху SERB намагаються спровокувати учасників акції опозиції. Трьох активістів затримала поліція.

У Санкт-Петербурзі марш на захист Шевченка зібрав 150 осіб, а кілька активістів узяли участь у індивідуальних пікетах. Міліція затримала, за різними оцінками, від семи до десяти людей. А ще до початку демонстрації, правоохоронці затримала сімох осіб, котрих потім відпустили.

Десятки людей мітингували в Ярославлі, близько десятьох — в Орлі. В обох містах акції відбувалися, незважаючи на відсутність згоди місцевих органів влади, проте поліція учасників демонстрації не чіпала. Влада Єкатеринбурга дозволила мітинг, який організувала антикремлівська опозиційна партія «Яблуко».

Пікет за звільнення Шевченко з-під варти, відбувся й у Казані, столиці Республіки Татарстан, а також у Кірові. Невеликі виступи також відбувалися в Іжевську та Ростові-на-Дону.

Анастасія Шевченко є активісткою руху «Відкрита Росія», заснованого колишнім главою групи «Юкос» Михайлом Ходорковським, котра проживає в Ростові-на-Дону. Їй закидають участь в організації, діяльність якої небажана на території Росії. Жінку заарештували. У той час, коли вона перебувала під арештом, померла її 17-річна донька. Матері дозволили відвідати дитину в лікарні лише тоді, коли стан дівчини став критичним.

Незалежна асоціація «Меморіал», яка захищає права людини в Росії, визнала Шевченко політичним в'язнем.