Про це сказав заступник міністра енергетики РФ Андрєй Черезов в інтерв'ю російським телеканалам, повідомляє «Тиждень».

«Ми завжди говоримо, що ми готові купувати електроенергію (в України – ред.)», – сказав Черезов.

«Якихось від нас негативних рішень, що ми не хочемо у вас (України – ред.) брати електроенергію, – їх немає», – підкреслив заступник міністра.

По суті, мова йде про постачання як мінімум до введення другої черги енергомосту в Крим, яке заплановане на квітень-травень 2016 року, після чого сумарні потужності без урахування українських перетоків становитимуть 1 300 МВт. Поки запущена лише перша черга енергомосту.

Раніше президент РФ Владімір Путін підкреслював, що «не можна допустити, щоб, коли ми повністю подамо електроенергію ( до Криму – ред.) від чотирьох енерголанцюгів і повністю покриємо все, що постачалася Україною до Криму, у нас були тривалі контракти на постачання електроенергії з України».

Він зазначав, що «оскільки українські партнери відновили (поставки електроенергії), то, добре, візьмемо, – і, відповідно, відновимо постачання вугілля Україні».

Нагадаємо, Путін прибув 2 грудня до Криму, де взяв участь у церемонії запуску першої нитки енергомосту з Кубані до Криму, проте такий захід виявився малоефективним: вже 5 грудня на енергомосту сталася аварія.

15 грудня у Міненерго РФ заявили, що запустили другу нитку першої черги енергомоста в окупований Крим, відтак збільшили забезпеченість півострова електроенергією на 200 МВт – до 1000 МВт.