У міністерстві закордонних справ Росії заявляють, що Міжнародний трибунал ООН не має юрисдикції для розгляду справи щодо нападу РФ на українських моряків у Керченській протоці.

Відповідна заява опублікована на сайті МЗС РФ.

«У зв’язку з ініційованим Україною на підставі Конвенції 1982 року процесом щодо тимчасових заходів російська сторона виходить з того, що Міжнародний трибунал з морського права не володіє юрисдикцією для розгляду “керченського інциденту”, зокрема, через зроблені і Російською Федерацією, і Україною застереження про незастосовність передбачених Конвенцією 1982 року процедур щодо окремих категорій суперечок. Не вбачаємо в заявлених Україною часових заходах елемента термінової необхідності, що є обов’язковою умовою їхнього припису», – йдеться в повідомленні.
Також у Кремлі запевняють, що права українських моряків «неухильно дотримуються, вони користуються послугами юристів і отримують медичну допомогу».

«Міжнародний судовий розгляд не повинен перешкоджати кримінальному розслідуванню, яке проводиться Російською Федерацією, а його результати не повинні визначатися рішенням міжнародного судового органу», – відзначили в МЗС РФ.

У МЗС Росії також закликали Україну замість судового розгляду приступити до консультацій між сторонами.

Як писав «Вголос», Україна звернулася до Міжнародного трибуналу ООН з морського права з проханням змусити Росію звільнити українських військовополонених моряків.