Як повідомляє російське агентство «REGNUM», про це заявила директор обласного Центру зайнятості населення Тетяна Марченкова.

Керівник установи підкреслила, що «утриманська» поведінка властива не всім біженцям, які приїхали в Архангельську область.

«Практично з кожним громадянином України, які приїхали в наш регіон, ми працюємо індивідуально. Варто відзначити, що деякі громадяни, які живуть в пунктах тимчасового розміщення, працюють неофіційно. Вони зайняті на тимчасових роботах, наприклад, на будівництвах. Також необхідно сказати, що кваліфікація багатьох громадян України не дозволяє працевлаштувати їх у нашій області. В першу чергу це стосується такої спеціальності як газорізальник. Роботу пропонують на оборонному підприємстві регіону, але громадяни України, які є іноземцями, там працювати не можуть. Є проблеми і з житлом. В основному роботодавці пропонують вакансії без надання житла. В сільську місцевість багато їхати не хочуть. Багато розчаровані рівнем заробітної плати, яка в середньому не перевищує 30 тисяч рублів», – розповіла пані Марченкова.

Також вона зазначила, що деякі біженці, які живуть зараз в Архангельську, планують повернутися назад. Тому вони не зацікавлені в пошуку постійної роботи.

За останніми даними, в центри зайнятості регіону за допомогою в працевлаштуванні звернулися 375 громадян України, з яких 117 вже працевлаштовані, з них 95 осіб знайшли роботу в Архангельську.