Фігуранта «справи «українських диверсантів» Володимира Присича, засудженого в анексованому Росією Криму до 3 років позбавлення волі, звільнили з російської колонії після закінчення терміну покарання.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на родичів українця, повідомляє видання Крим.Реалії.

«Володимир уже вдома, в Харківській області, в родинному колі. Українець почувається задовільно, але потребує лікування і реабілітації», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Присич і його рідні дякують українським правозахисникам, представникам української влади «за допомогу в поверненні політв'язня додому після закінчення терміну незаконного покарання».

Далекобійника із Харківської області Володимира Присича затримали співробітники ФСБ Росії 13 серпня 2016 року в Севастополі.

Як відомо, 14 серпня 2016 року Присич під тиском співробітників ФСБ і тортурами електричним струмом зізнався в шпигунстві проти Росії. Його «свідчення» наприкінці серпня транслювали в ефірі державного телеканалу «Россия 1» та інших ЗМІ. Однак українець відмовився від цих свідчень, як тільки його родичі уклали договір з незалежними адвокатами.

8 травня 2017 року суддя підконтрольного Росії Гагарінського районного суду Севастополя Павло Крилло засудив українця до трьох років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму за зберігання наркотиків (ч. 2 ст. 228 КК Росії). За версією правозахисників, наркотики підкинули українцеві в автомобіль в той час, коли його катували і примушували зізнатися у шпигунстві.

Українець відбував покарання в російській колонії Кабардино-Балкарії.

https://twitter.com/crimeahrg1/status/1162438697364664320?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Eembeddedtimeline%7Ctwterm%5Eprofile%3Acrimeahrg1%7Ctwcon%5Etimelinechrome&ref_url=https%3A%2F%2Fcrimeahrg.org%2Fuk%2F