У розслідуванні причин аварії в Ожидові основними залишилися дві версії. Про це Presstime повідомив прокурор Львівської області Анатолій Пришко.

«Версії про порушення правил безпеки при перевезенні та про те, що аварія сталася внаслідок дій сторонніх осіб практично не підтвердилися, але й не виключаються», - пояснив Пришко.

Щодо двох інших версій, відповідно до яких аварія сталася внаслідок недотримання правил безпеки при завантажені небезпечного вантажу або ж внаслідок неналежного стану колії на цій ділянці, то вони активно відпрацьовуються. Сьогодні прокуратура чекає на висновки службового розслідування Укрзалізниці та інших відомств.

Як повідомляло агентство, сьогодні повністю завершено ліквідацію наслідків аварії в Ожидові. Аварія сталася 16 липня о 16.55. На 12 км перегону „Красне-Ожидів" поблизу с. Закомаря, відбулося сходження з колії 15 цистерн товарного потягу. Через розгерметизацію ємностей, при контакті фосфору з повітрям, зайнялось 6 цистерн. Внаслідок горіння утворилась велика кількість диму та токсичних газів. Зайняттю фосфору передував вибух.

За фактом аварії Львівська прокуратура порушила кримінальну справу.

Львівська обласна прокуратура розглядала чотири версії причини катастрофи в Ожидові.
Перша версія — внаслідок неправильних дій працівників локомотивної бригади, друга — внаслідок недотримання правил безпеки при завантажені небезпечного вантажу, третя — аварія сталася внаслідок неналежного стану колії на цій ділянці і четверта — втручання сторонніх осіб.