Заява Чапліна була зроблена на зустрічі зі студентами факультету телебачення МДУ у контексті скандалу з виступом панк-групи Pussy Riot в храмі Христа Спасителя.

"Я насправді вважаю, що наші віруючі в 1920-і роки, коли Ленін ініціював репресії проти них, повинні були відповідати інакше, ніж вони відповідали. Вони повинні були відповідати усією силою зброї і силою народного опору проти більшовиків. Моральна справа, гідне поводження християнина, - знищити якомога більше більшовиків, щоб відстояти речі, які для християнина є святими, і повалити більшовицьку владу", - сказав Чаплін.

За словами священика, православна традиція і Євангеліє в даному випадку заповідає людям захищатися, в тому числі силою зброї, проти беззаконня псевдовлади, яка "була узурпаторською і ніколи не була за великим рахунком законною".

Слід зазначити, що, незважаючи на критику більшовицької влади Чапліним, в минулому році глава РПЦ патріарх Кирило виступив зі словами співчуття з приводу розпаду Радянського Союзу, назвавши його "крахом історичної Росії". Скандал навколо фемен-групи Pussy Riot розпочався 21 лютого, коли п'ять дівчат влаштували в храмі Христа Спасителя "панк-молебень" "Богородиця, Путіна прожени". Через кілька днів було заведено кримінальну справу за статтею "Хуліганство".

Джерело: ТСН