Наймолодший депутат Львівської міськради Віталій Свіщов гостро відповів заступнику мера Львова і викликав чиновників мерії на "очну ставку" з мешканцями щодо стадіону "Торпедо". Свіщов обурений пропозицією заступника мера Львова Любомира Зубача вкласти міські гроші у ремонт приватного стадіону замість того, аби викупити об'єкт назад у власність громади.

Депутат вимагає, щоб чиновники ЛМР враховували думку місцевих мешканців, коли намагаються впливати на долю стадіону. Він готовий організувати зустріч представників мерії із місцевими жителями, аби ті могли висловити чиновникам свою позицію щодо стадіону "Торпедо".

 

"Я хочу нагадати деяким чиновникам, як ці ворота були зачинені п'ять років тому, як на дітей охорона спускала собак.
Як ми вивозили разом з громадою звідси десятки сміттєвозів сміття, як ми опікуємось і щороку робимо толоки, як діти тут тренуються. Ви вводите людей в оману, кажучи, що краще зробити проект, аніж викупити стадіон в комунальну власність. Замість того, щоб тихенько піаритися, скажіть, коли ви прийдете наступного разу, щоб я зібрав 500 людей, і ви розказали про плани на цей стадіон. Я тут виріс, тут неподалік живе моя бабуся, тут виріс мій батько і моя мати. Тут вся моя родина. Тому це принципово для громади і для мене особисто", - наголосив депутат ЛМР від Європейської Солідарності Віталій Свіщов.

Депутати Львівської міськради на сесії 11 березня 2019 року погодили викупити стадіон "Торпедо" у комунальну власність. "За" проголосувало 52 депутати. Вели перемовини з нинішнім власником - банком "Львів", там не проти продати місту об'єкт за 7,5 мільйонів гривень.

Натомість заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач днями запропонував замість того, щоб викупити стадіон "Торпедо" у власність міста за 7,5 мільйонів, - просто відреконструювати його за 8 мільйонів гривень з бюджету Львова.

"Місто пропонує реалізувати спільний приватно-публічний проект з облаштування стадіону. І ми готові 8 мільйонів гривень витратити на реконструкцію стадіону", - сказав заступник мера Зубач у своєму відеоблозі.

Простими словами, стадіон і надалі залишається у власності банку, а львів'яни своїм коштом його ще й відреконструюють.

Виникає питання - а на яких умовах потім львів'яни зможуть користуватись стадіоном? Ще доплачуватимуть за оренду, чи платитимуть за вхід, коли захочуть побігати або погуляти з дітьми, чи вже потім викуплять відремонтований стадіон втридорога? Де гарантії, що після ремонту за міські гроші банк "Львів" не передумає і не продасть оновлений стадіон комусь іншому? На ці питання пан Зубач відповідей у своєму блозі не дає.

Думки мешканців району, які живуть поруч зі стадіоном "Торпедо" і які постійно впорядковують територію, не питали.

"З нами ніхто від міського голови не радився. Ми довідались про якісь нові плани на "Торпедо" з соцмереж, бачили блог заступника мера. Це дивно, бо ми знаємо, що стадіон львівські депутати погодили викупити на користь громади.
Ми тут гуляємо, тренуємось, батьки і мами з дітьми відпочивають, щороку гуртом прибираємо, косимо траву, доглядаємо за тим всім. Тому це обурливо, що хтось там в мерії вигадує, як би не повернути "Торпедо" людям", - розповів місцевий мешканець Микола Іваник.

Нагадаємо, раніше інший депутат ЛМР від фракції ЄС - Сергій Івах говорив про те, що Андрій Садовий під прикриттям карантину намагається забрати кошти з викупу та відновлення спортивної інфраструктури. Він розповів, що кошти на викуп стадіону «Торпедо» у комунальну власність міста були виділені ще наприкінці 2019 року. Однак міський голова Андрій Садовий заблокував використання цих коштів і не реалізував ухвалу про викуп стадіону.

«Садовий пропонував з перехідних залишків 2020 року брати кошти на стадіон. Прикриваючись коронавірусом, намагався розподілити гроші на комунальні підприємства, де взагалі бездонне дно, в яке він щороку закопує по 1,5 мільярда. Але зусиллями депутатів ми відстояли це питання. У нас в частині викупу та проектування є 6 мільйонів 147 тисяч гривень. Але це недостатня сума, бо банк готовий продати місту стадіон за 7,5 млн грн. Вихід один – депутатський корпус має підтримати довиділення коштів, а міський голова повинен виконувати ухвали міської ради. Якщо не вкладаємо у спорт – вкладатимемо у медицину», – сказав Івах.

Колишній очільник ЛОДА Олег Синютка, який активно комунікує з місцевою громадою, висловив побоювання щодо ситуації, яка виникла:

"Я переконаний, що соціальні, спортивні, культурні об'єкти мають бути у власності громади і мати підтримку з міського бюджету. Мене турбує, що підкилимні кулуарні домовленості можуть призвести до того, що з міського бюджету будуть викачані гроші, а в кінцевому результаті це буде фінансування приватної структури. Тому громада повинна мати першість, і інтереси громади повинні обов'язково домінувати. Особливо, коли мова йде про спортивні соціальні об'єкти інфраструктури".