Cаботування процесу відверто сприяє розвитку корупції у стінах міської Ратуші, йдеться у відповідному запиті «свободівця» Андрія Карбовника, яке він зачитав під час сесії Львівської міськради.

«У травні 2015 року у Львівській міській раді завершився експеримент щодо роботи системи електронних закупівель за кошти міського бюджету м. Львова. Експеримент стосувався закупівлі товарів, вартість яких не перевищувала межі, встановленої ч. 1 ст. 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель», у системі електронних державних закупівель «ProZorro».

Серед виявлених переваг у використанні цієї системи є збільшення конкуренції серед постачальників і, як результат, можливості зекономити бюджетні кошти. Використовувати такі торгові майданчики значно зручніше, ніж «Вісник державних закупівель».

Очевидним є те, що електронна система сприяє підвищенню довіри бізнесу і спрощує його доступ до муніципальних торгів, а також дозволяє ґрунтовний громадський контроль за витратою бюджетних коштів, оскільки будь-яка зацікавлена особа зможе спостерігати за перебігом аукціону, а після обрання переможця – побачити його пропозицію, пропозиції інших учасників та порівняти їх.

Проте для продовження практики електронних закупівель у Львівській міській раді та її виконавчих органах необхідним є затвердження виконавчим комітетом «Положення про здійснення закупівель товарів і послуг виконавчими органами, комунальними закладами, установами та підприємствами Львівської міської ради в системі державних закупівель «ProZorro.org».

Натомість без жодних пояснень відповідний проект рішення було вилучено з порядку денного засідання виконавчого комітету Львівської міської ради 21 грудня 2015 року. Ба більше, його не було внесено до розгляду на наступному черговому засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради 29 грудня 2015 року.

Таким чином, у виконавчому комітеті Львівської міськради з невідомих причин сьогодні відбувається, по суті, затягування введення нової ефективної системи здійснення закупівель за кошти міського бюджету, яка дає змогу оптимізувати бюджетні витрати та здійснювати прозорий контроль за використанням публічних фінансів громади міста.

Замість прозорості та відкритості перед громадою м. Львова, теперішня система закупівель у ЛМР відкрито сприяє розвитку корупції та бюджетних розтрат. Зважаючи на це, ми вимагаємо невідкладно внести на чергове засідання виконавчого комітету Львівської міської ради проект рішення виконавчого комітету Львівської міської ради «Про здійснення електронних закупівель у м. Львові» та забезпечити нормативну базу для здійснення закупівель товарів і послуг виконавчими органами, комунальними закладами, установами та підприємствами Львівської міської ради в системі державних закупівель «ProZorro.org» – зазначено у зверненні фракції.