Унаслідок обшуків у помешканнях екс-начальника УМВСУ у Львівській області Олега Сала та екс-начальника Західної реґіональної митниці Тараса Козака УБОЗ вилучив величезні суми коштів, зброю та документи, які можуть свідчити про причетність названих осіб до злочинів.

Належить нагадати, що Генпрокуратура зацікавилася екс-посадовцями через численні зловживання, які вони скоїли, перебуваючи на керівних посадах. Зокрема Олега Сала звинувачують у перешкоджанні виборчому процесу та зловживанні службовим становищем як працівника міліції, а щодо Тараса Козака, то йому інкримінують несплату мита під час купівлі літака ЯК-42 та незаконне повернення ПДВ. Окрім цього, причиною обшуків Сала та Козака стало розслідування замаху на вбивство народного депутата Петра Писарчука, повідомляє у суботу газета "Поступ".

Обшуки проведено на виконання рішень Печерського районного суду міста Києва, ухвалених за клопотанням Генеральної прокуратури України. Унаслідок обшуків, які здійснив УБОЗ у приміщенні готельного комплексу "Озеро", розташованого у с. Наварії Пустомитівського району, який належить родині Козаків, знайдено 212 000 доларів США та 5 000 євро. Правоохоронці вважають, що ці гроші належать Тарасові Козаку.

Утім Тарас Козак усі звинувачення відкидає, оскільки вважає, що це провокація і політичний тиск на нього та його родину. В ексклюзивному коментарі ТРК "Люкс" Козак сказав: "Уже півроку на мене і на мою родину чиниться тиск. Членів моєї сім'ї перевіряють. Кафе, яке очолює моя мати, вже разів п'ять перевіряли. Туди приходять по п'ять, по шість міліціонерів. Окрім того, готельний комплекс "Озеро", де засновниками є мій брат, моя родина, також перевіряється. Доходить до того, що працівники УБОЗу дивляться, чи сплачено за воду або як використовується свердловина".

Що ж до вчорашнього обшуку, то Тарас Козак сказав, що в постанові Печерського суду було написано, що шукають кілера, який переховувався у нього вдома, на "Озері" або у його батьків. За версією міліціонерів, це кілер, який скоїв замах на Писарчука.

"А оскільки це не відповідає дійсності, то я діятиму згідно з чинним законодавством і подаватиму до суду, -- сказав Козак. -- Тепер про те, що вчора знайшли мої гроші, 215 тисяч. У готелі жили іноземці, бізнесмени, люди, які мають великі суми грошей. І в одного з бізнесменів, який приїхав з іншого міста підписувати якийсь контракт чи щось купляти, було 200 з чимось тисяч доларів, які і виявили. А прокоментували, що то мої гроші. То повний абсурд. Ніяких моїх грошей там не було".

Як пояснив Тарас Козак ТРК "Люкс", об'єднувати сили з Салом він не має наміру, оскільки давно його не бачив і не має з ним зв'язку. "Я хотів з ним зв'язатися, але з ним нема зв'язку. Я втратив з ним контакт. Тому це буде мій позов, -- заявив Козак. -- Окрім того, я хочу звернутися до правоохоронців, щоб вони не виконували брудних заказух".

Що ж до обшуку помешкань Олега Сала, то в будинку на вул. Чорновола, 45, де зареєстрований Сало, УБОЗівці виявили 5 000 доларів США, чорнові записи та документи, які можуть свідчити про причетність звинувачених до скоєння злочинів, фото та негативи, які підтверджують дружні стосунки підозрюваних. А за місцем можливого мешкання Сала, у смт Брюховичах, було виявлено сім одиниць стрілецької зброї та 144 набої.

Що з цього приводу думає Олег Сало і яких заходів він уживатиме, "Поступові" з'ясувати не вдалося. Але чомусь закралася думка, що екс-начальник УМВСУ у Львівській області Олег Сало своє чесне ім'я у суді відстоювати не планує і на пропозицію Віталія Максимова добровільно здатися правоохоронцям не погодиться.