У законопроекті, поданому 7 березня,  йдеться про те, що«перетворення Сил безпеки Косова на армію є нормальним кроком суверенної і незалежної держави», повідомляє «Радіо Свобода».

«Така правова ініціатива спрямована на захист територіальної цілісності та суверенітету, збереження миру та захист. Перетворення Сил безпеки Косова на армію є нормальним кроком суверенної та незалежної держави», – наголошується в документі.

План президента Косова потребує двох третин голосів депутатів парламенту, а це вимагатиме підтримки з боку законодавців, які є сербами за національністю. Тачі визнає, що етнічна сербська меншина Косова виступає проти його пропозицій.

Заступник прем’єр-міністра Косова, серб Бранимир Стоянович, заявив, що зміна мандату Сил безпеки країни буде неконституційною, а сербські представники вимагатимуть поваги до положень конституції, які регулюють ці питання. Стоянович додав, що Тачі також не обговорював свої ідеї з етнічними сербськими лідерами.

Незалежність Республіки Косово визнана понад сотнею держав, але Сербія досі не визнає незалежності Косова, вважаючи його автономією у своєму складі. Через це Косово не має остаточного визнання у світі. Внаслідок війни 1999 року між сербами та албанцями край перейшов під контроль ООН. 17 лютого 2008 року парламент Косова проголосив незалежність у односторонньому порядку. Албанська більшість (92 %), що проживає у Косові та вимагала незалежності краю, контролює всю територію за винятком декількох громад, більшість яких становлять серби.