У селі Петранка Івано-Франківської області захворіли на кір 53 дитини. Як повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ, вік хворих — від п’яти до 13 років.

“З 53-х дітей, хворих на кір, 43 проходять лікування в місцевій амбулаторії, а десятьох госпіталізували в інфекційне відділення Рожнятівської центральної районної лікарні в стані середньої тяжкості для стаціонарного лікування”, — йдеться в повідомленні.

Станом на 18 жовтня, восьмеро дітей уже виписані зі стаціонару.

Згідно з висновком комісії, причиною спалаху кору стало недотримання вимог щодо зберігання та введення вакцин. Так, у селі Петранка є велика кількість дітей, які не були вакциновані в попередні роки і не були включені в план вакцинації.

Крім цього, комісія встановила, що були вимкнення електроенергії, які могли вплинути на якість вакцин у холодильниках місцевої лікарні, а також було порушення правил проведення щеплень медпрацівниками.

Також комісія зафіксувала неналежне ведення медичної документації: від відсутності окремих меддокументів, позначок про щеплення в картках дітей і документів про згоду батьків на щеплення до вакцинації з порушенням тимчасових вимог до щеплень.

За результатами перевірки МОЗ зобов’язало Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА терміново вакцинувати всіх дітей, які пропустили щеплення за календарем; налагодити ефективне зберігання вакцин тощо.

Раніше в Надвірнянському районі Івано-Франківської області через спалах кору призупинили навчання у двох школах — у селах Тисменичани і Верхній Майдан.