Комітет із питань міжнародних відносин Сенату США розглянув і рекомендував для затвердження резолюцію S. RES. 27 "Щодо заклику забезпечити свободу міжнародної навігації в Чорному морі та скасування проекту газопроводу "Північний потік-2".

Засідання комітету відбулося в середу, повідомляє Укрінформ.

Документ містить низку закликів до адміністрації США, у тому числі щодо взаємодії із союзниками для забезпечення свободи навігації в Чорному й Азовському морях, а також у Керченській протоці. Крім того, законодавча ініціатива вітає посилення присутності НАТО в регіоні й закликає союзників і партнерів у Європі відмовити кораблям російських ВМС у обслуговуванні в їхніх портах.

Члени Сенату також закликають президента США скористатися положеннями закону про оборонний бюджет з метою зміцнення ЗС України та надання їм додаткової підтримки у сфері безпеки й оборони, передусім на морі.

Окремо сенатори висловлюють підтримку резолюції Європарламенту, яка засуджує агресію РФ у Керченській протоці та закликає до скасування "Північного потоку-2" через його загрозу енергетичній безпеці Європи.

Резолюцію було внесено сенатором Джонсоном за підтримки близько сімдесяти членів Сенату.

Як відомо, заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер назвала ситуацію в Керченській протоці дуже проблематичною.

Як повідомлялося, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг гостро висловився про російську агресію, мілітаризацію і про право Грузії і України самостійно обирати свій шлях.