В акваторії Середземного моря поблизу узбережжя Лівії в ніч на неділю, 26 березня, вдалося врятувати понад тисячу мігрантів.

Про це повідомляє DW з посиланням на неурядові організації SOS Méditerranée та «Лікарі без кордонів».

Мігранти намагалися дістатися до європейського узбережжя на гумових та дерев'яних човнах. Їх підняли на борт двох рятувальних суден. Серед врятованих виявили також одну непритомну молоду жінку. Лікарі, які оглянули її на рятувальному судні Aquarius, констатували смерть. На судно Aquarius, яке спільно використовують обидві організації, упродовж шести годин операції доправили загалом 645 людей.

Ще одне судно, Prudence, яке недавно приєдналося до місії «Лікарів без кордонів», підібрало 412 врятованих.

Після закриття так званого «балканського маршруту» небезпечний перетин Середземного моря з Лівії до Італії - чи не єдиний шлях для мігрантів потрапити до Європи. Лише впродовж останнього тижня було врятовано понад шість тисяч осіб, що намагалися доплисти до європейського узбережжя. З початку року до Італії доправили більш ніж 22 тисячі врятованих мігрантів. Сотні людей гинуть під час небезпечної подорожі.

В ЄС триває дискусія щодо посилення контролю на зовнішніх кордонах. Розглядається також можливість створення тимчасових таборів у північноафриканських країнах, аби зупинити потік мігрантів з Африки до Європи.