Про це йдеться у повідомлення НБУ.

«Зниження загального експорту передусім було зумовлено скороченям експорту

металургійної продукції (на 14.8%) після відміни безмитних квот для українських труб в Росії, а також зниженням попиту на Близькому Сході у зв’язку із загостренням ситуації навколо Сирії», – відзначають в Нацбанку.

Крім того, у зв’язку із припинення поставок залізничних вагонів до Російської Федерації, на 33,2% знизився експорт продукції машинобудування.

Триває спад експорту хімічної продукції (на 11.5%) через різке зменшення поставок добрив (на 46.1%) у зв’язку зі зниженням рентабельності виробництва.Однак, скорочення експорту у більшості галузей, відзначає регулятор, певною мірою компенсувалось зростанням поставок продукції АПК (на 1.1%) – завдяки гарному врожаю експорт зернових збільшився на 14.4%, а поставки насіння олійних культур зросли вдвічі.

Варто відзначити, що у серпні знизився і екпорт – на 5,8% до $7,3 млрд., значну роль у цьому відіграло зменшення обсягів імпорту газу.

«Скорочення було обумовлено зменшенням як енергетичного (на 13.6%), так і
неенергетичного (на 2.6%) імпорту», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, імпорт природного газу скоротився на 4.7%, вугілля – на 35.5% у зв’язку зі зменшенням обсягів промислового виробництва, нафтопродуктів – на 12.9%. Імпорт продукції машинобудування знизився на 3.8%, незважаючи на двократне зростання імпорту легкових автомобілів напередодні введення утилізаційного збору з 1вересня 2013 року. Імпорт споживчих товарів також знизився: продукції АПК – на 1.9%, а промислових виробів – на 16.3%.