У «Батьківщині» це назвали «поновленням кримінального переслідування проти Андрія Шкіля», який був одним із організаторів цієї акції.

«Сьогоднішні дії Генпрокуратури нічого, окрім здивування, викликати не можуть. Різноманітні судові інстанції, ГПУ та СБУ практично десять років «волинять» справу, яку давно повинні були закрити у зв’язку - як зазначено у відповіді на наш депутатський запит - із неправильним застосування норм кримінального законодавства та порушенням вимог кримінально-процесуального законодавства», - заявив народний депутат Андрій Шкіль, коментуючи дії ГПУ.

«Адже ще в травні 2005 року - на підставі виявлених порушень - Генпрокурором було подано клопотання до Верховного Суду про перегляд судових рішень із закриттям провадження у цій справі. Однак цього так і не сталося», - зауважив депутат.

За інформацією РБК-Україна, за останній тиждень були допитані голова виконкому УНА-УНСО Руслан Зайченко та члени УНА-УНСО Владислав Мирончук та Олег Бойко. Активісти УБК вважають, що, використовуючи справу про організацію масових заворушень часів Президента України Леоніда Кучми, Генпрокуратура намагається чинити тиск на опозиціонерів, які виступають проти політики Президента України Віктора Януковича.

Як відомо, наприкінці 2002 року Голосіївський районний суд Києва засудив 18 опозиціонерів, що брали участь в акції «Україна без Кучми». Однак 12 квітня того ж року Шкіля було звільнено з-під варти, оскільки його було обрано народним депутатом України.

фото: rudenko.kiev.ua