Японська компанія NEC спільно з компанією з обслуговування громадського руху SMRT Corporation впровадили платформу з використанням штучного інтелекту для запобігання дорожніх пригод з громадським транспортом у Сінгапурі, повідомляє  видання Zdnet.

У пасажирських автобусах встановлені спеціальні датчики, які відстежують і аналізують поведінку водія за кермом. Індикатори в датчиках будуть загорятися, коли водій протягом тривалого часу перевищуватиме швидкість, різко прискорюватиметься або сповільнюватиметься, а також якщо він різко мінятиме смуги руху.

Дані, отримані від кожного водія, потім надходитимуть у центральну моніторингову систему і обробляютимуться. В японській компанії обіцяють, що після аналізу інформації будуть визначати, чи може водій стати винуватцем ДТП в найближчі три місяці.

У разі, коли у водія визначається підвищений ризик, його відправлятимуть на подальше навчання. При цьому передбачено також винагороду в розмірі 1 тис. сінгапурських доларів тим водіям, які не потрапили в аварію більше одного місяця.
 

«Вголос»