За цими повідомленнями, у проекті визначено, що словакам, які вирішать під час війни на теренах іншої держави брати активну участь у діяльності озброєного угруповання, що діє всупереч міжнародному праву, має загрожувати від двох до восьми років позбавлення волі, пише «Радіо Свобода»

Міністерство також пропонує, щоб новий закон передбачав покарання не лише за активну, а й за пасивну участь у збройних конфліктах на боці нерегулярних збройних угруповань, а також за підбурювання до активної участі, вербування іноземних бійців, їхнє навчання чи фінансову підтримку.

При цьому запроваджується поняття іноземного бійця – ним пропонується визнати особу, яка залишає територію своєї країни з метою приєднатися до недержавного збройного угруповання під час збройного конфлікту, що триває на території іншої країни, з головною мотивацією не фінансового зиску, а ідеологічною чи релігійною.

Як зазначено у проекті нового закону, його метою є зробити внесок у вирішення збройних конфліктів у світі. Проект нового закону є реакцією на «активний всесвітній феномен так званих «іноземних бійців».

За повідомленнями преси, пропонована зміна є також реакцією на кризу в Україні, в якій на боці сепаратистів, за повідомленнями, беруть участь кілька громадян Словаччини – вони наголошували, що воюють не за гроші, тобто не є найманцями. Нині чинне законодавство Словаччини не дає однозначної відповіді, чи така участь є кримінальним злочином.

Тепер проект змін до законодавства йде на розгляд інших міністерств і відомств словацького уряду, щоб у разі затвердження бути внесеним до парламенту.