Процес почався в другій половині дня в понеділок, проте ЗМІ повідомили про це лише сьогодні.

На лаві підсудних в окружному суді Марібора опинився 25-річний Матьяж Шкорянц. Слідство встановило, що цей молодий хлопець розробив вірус, який потім продавав за ціною від 242 до 1000 євро. Таким чином, хакер заробив близько 500 тисяч євро, продавши шкідливу програму 233 особам та організаціям.

Його дії завдали фізичним особам і компаніям великої матеріальної шкоди. Зокрема, повідомляється, що лише на території Канади цей вірус завдав збитків в 3,3 мільйона євро.

Атаки здійснювалися з території Іспанії, де шкідлива програма була відома під назвою «mariposa» («метелик»).

Як пише Novi list, Шкорянц не визнав своєї провини. Йому загрожує до шести з половиною років в'язниці. Його затримала у 2010 році словенська поліція, якій сприяло ФБР США. Тоді хакера відпустили на поруки, але незабаром комп'ютерний хуліган продовжив продавати вірусні програми, і тоді його помістили в слідчий ізолятор, де він міститься до цього дня.

Крім Шкорянца, перед судом постане його колишня дівчина, на банківський рахунок якої ппереказувалися кошти від продажу вірусів. Вона визнала свою провину, і, скоріше за все, її засудять лише до громадських робіт на термін 480 годин.

Джерело: ria.ru